День вшанування пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2024 14:02

27 січня Україна та світ вшановує пам'ять жертв Голокосту – однієї з найжахливіших трагедій в українській історії. У день памʼяті жертв Голокосту ми згадуємо невинно вбитих та закатованих євреїв.

Вшановують жертв Голокосту 27 січня невипадково. Саме в цей день в 1945 році звільнили концентраційний табір Освенцим (Аушвіц).

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту. Одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

За роки Другої Світової в Україні нацисти знищили понад 1, 5 мільйона євреїв. Жінок, дітей, літніх людей. Це трагедія не тільки єврейського народу, а й усієї України.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпечність і наслідки їхніх дій. І рано чи пізно всі понесуть покарання за свої нелюдські вчинки.

Вічна памʼять убитим нацистами євреям — жертвам Голокосту.

Та вічна памʼять загиблим від рук російських фашистів українцям…