Служба у справах дітей інформує

Дата: 24.11.2023 17:00

Начальником служби у справах дітей Вирівської сільської ради Ольгою Руднік вивчено стан утримання та виховання дітей в сім’ях опікунів, піклувальників та виконання опікунами, піклувальниками своїх обов’язків.

На цьому тижні, з метою контролю за умовами утримання, навчання, виховання дітей, влаштованих під опіку/піклування та виконання опікунами/піклувальниками своїх обов’язків, Службою у справах дітей відвідано за місцем проживання 5 дітей, які виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників.

У ході відвідування обстежено умови проживання дітей, проведено з дітьми бесіди, вивчено стан забезпечення їх сезонним одягом, взуттям, продуктами харчування, шкільним приладдям та іншими засобами першої необхідності. Також з’ясовано дотримання опікунами/піклувальниками чинного законодавства щодо збереження життя та здоров’я дітей, цільового використання коштів, призначених на утримання дітей, своєчасне оформлення спадщини після померлих батьків.

Вчергове наголошено опікунам/піклувальникам на дотримання ними своїх обов’язків:
- виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, психічний стан, фізичний і духовний розвиток, готувати до самостійного життя, забезпечувати її догляд і лікування;
- створити належні побутові умови та умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти;
- вживати заходів до захисту цивільних прав та інтересів підопічного;
- кожні 6 місяців подавати службі у справах дітей висновок про стан здоров’я, фізичний та розумовий розвиток дитини та щороку - висновок про стан здоров’я  опікуна/піклувальника.
За підсумками відвідування 5 сімей опікунів/піклувальників порушень прав та інтересів дітей, якими вони опікуються, не виявлено.