УВАГА! Інформація для батьків! Прийомна родина

Дата: 17.05.2023 11:41

Служба у справах дітей Вирівської сільської ради  проводить організаційну роботу щодо створення у нашій громаді прийомних сімей.

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та для спільного проживання від 1 до 4-х дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.

В разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

Прийомні діти виховуються в сім’ях до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-IV рівня акредитації – до його закінчення.

Держава бере на себе підтримку прийомної сім'ї:

• зберігає за прийомними дітьми статус дитини-сироти та всі відповідні пільги передбачені законодавством ;
  • надає кошти на утримання дитини та виплачує грошове забезпечення одному із прийомних батьків;
  • зберігає раніше призначені аліменти, пенсії, інші виплати, які перераховуються на особистий рахунок дітей, відкритий в установах банку.

Органи опіки та піклування забезпечують збереження житла та майна вихованців та прийомних дітей за місцем його знаходження і здійснюють контроль за його використанням.

Прийомними батьками можуть бути особи, які:

• визнані в установленому порядку дієздатними;
  • не були позбавлені батьківських прав;
  • мають достатнє матеріальне забезпечення;
  • за станом здоров’я можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей;
  • пройшли курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді направляє кандидатів на навчання  до обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для підвищення виховного потенціалу прийомних батьків. Соціальне супроводження передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім’ї. Соціальне супроводження  прийомних сімей здійснюється постійно.

Документи, які необхідні для створення прийомної сім’ї:

• копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;
  • довідка про склад сім'ї;
  • копія свідоцтва про шлюб;
  • довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з ними;
  • довідка про доходи;
  • довідка відсутність судимості;
  • письмова згода на утворення прийомної сім'ї всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, засвідчена нотаріально;
  • довідка про проходження навчання у прийомні батьки;
  • рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

За детальною інформацію звертайтеся до Служби у справах дітей  Вирівської сільської ради за адресою: с. Селище, вул. 40- річчя Перемоги, 2 тел. 0667688814

«Телефон Довіри»
Прийомні дні – ПН., ЧТ. З 8.00 до 17.00, ПТ. з 8.00 до 15.45