10 березня – День Державного Гімну України

Дата: 10.03.2023 10:25

Сьогодні виповнюється чергова річниця з дня ухвалення Верховною Радою України Закону «Про Державний Гімн України», що показало безповоротність становлення української національної держави.

Вірш написав поет Павло Чубинський. Він швидко поширився серед українських гуртків. Перша публікація тексту вірша Павла Чубинського відбулась у львівському журналі «Мета» у номері 4 за 1863 рік. Поширившись на Західній Україні, вірш не пройшов повз увагу релігійних діячів того часу. Один із них, отець Михайло (Вербицький), знаний композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського написав музику до нього. Вперше надрукований у 1863, з нотами — в 1865.

Саме 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».
Це було перше публічне виконання як завершальний номер концерту, присвяченого Тарасові Шевченку. Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного гімну 15 січня 1992 року, а 6 березня 2003 року парламент України ухвалив Закон «Про державний Гімн України».

10 березня 2023 року До урочистого виконання Державного Гімну України долучилися працівники апарату Вирівської сільської ради.