A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вирівська громада
Рівненська область, Сарненський район

Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

Дата: 23.02.2023 13:55
Кількість переглядів: 51

 

 

Товариство з обмеженою відповідальністю  «Вирівський кар’єр» (ТОВ «Вирівський кар’єр») має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Ідентифікаційний код в ЄДРПОУ – 00290239.

Місцезнаходження суб’єкта господарювання – 34551 Рівненська область, Сарненський район, с.Гранітне, вул.Заводська, 15; тел.+38(0362)-67-04-00, є-mail office@basalt-ag.com.ua.

Промисловий майданчик розташований на відстані 0,5 км на південний схід від с.Гранітне Сарненського району.

Мета отримання дозволу на викиди – набуття права експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші.

Допустимість провадження планованої діяльності визначено Висновком Міндовкілля України №21/01-202012237188/1 від 04.08.2021 з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності «Видобування гранітів, грандіоритів та діоритів для виробництва щебеню, а також для виробництва сумішей  для основ дорожнього одягу, відсіви отримані під час подрібнення гранітів, грандіоритів та діоритів придатні для благоустрою, рекультивації планування».

Виробничою  дiяльнiстю підприємства є видобування гранiтного каменю Вирівського родовища та  переробка його на щебiнь на дробильно-сортувальному заводі. У кар’єрі виконуються вибухові та буро-підривні роботи, видобувні і навантажувальні роботи, розкривні та відвальні роботи, а також працюють спецтехніка та транспортні механізми.  На дробильно-сортувальному заводі виробляється щебінь різних фракцій;    щебенева продукція має широкий асортимент. На  виробництві встановлено сучасне пиловловлююче устаткування – рукавні фільтри FB FSDA виробництва Німеччина з ефективністю очищення пилоповітряного потоку 99%. Щебінь відвантажується споживачам залізничним та автотранспортом. Для забезпечення транспорту та спецтехніки пальним призначений автозаправний пункт. Ремонтні роботи (електрозварювання та оброблення металу) виконуються в реммайстерні. Для постачання електроенергії  у випадку виходу з ладу зовнішнього джерела живлення об'єкта або падіння напруги встановлено сучасний дизель-генератор Matari MR30.

В результаті виробничої діяльності в атмосферне повітря викидаються такі види та обсяги забруднюючих речовин: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок – 133,819 т/рік; оксид вуглецю - 3,407 т/рік; діоксид сірки - 0,340 т/рік; оксиди азоту - 2,811 т/рік; вуглеводні насичені – 0,053 т/рік;  метали та їх сполуки - 0,004 т/рік; фториди добре та погано розчинні  – 0,002 т/рік; бенз(а)пірен– 0,002 т/рік. Кількість джерел викидів забруднюючих речовин на виробничому майданчику – 35.

За величинами викидів забруднюючих речовин ТОВ «Вирівський кар’єр»  підлягає взяттю на державний облік.

Запропоновані дозволені обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують величин граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства. Для неорганізованих джерел викидів   нормативи граничнодопустимих викидів не встановлюються. Регулювання викидів від неорганізованих джерел викидів  здійснюється за певними вимогами. Крім того встановлено умови до технологічного процесу, до обладнання та споруд, до очистки газопилового потоку, до виробничого контролю.

Перевищення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів на підприємстві відсутні, тому заходи щодо досягнення нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин не розробляються. Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів граничнодопустимих викидів у процесі виробництва є переважно організаційно-технічними. Залпові викиди (організовані джерела) на підприємстві відсутні, тому заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не розробляються. На виробничому майданчику  розташовані потенційно небезпечні об’єкти - резервуари з пальним, тому на підприємстві розроблено заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря.  По с.Гранітне Сарненського  району  Рівненський обласний центр з гідрометеорології прогнозування несприятливих  метеорологічних умов не проводить, тому заходи щодо охорони атмосферного повітря при НМУ не розробляються.

Зауваження та пропозиції громадських організацій, окремих громадян можуть надсилатися до   Рівненської обласної держадміністрації (майдан Просвіти,1, м.Рівне, 33028); roda@rv.gov.ua.  Зауваження та пропозиції приймаються до розгляду протягом 30 календарних днів з  моменту публікації повідомлення в газеті.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь