Неповторна, єдина-моя солов’їна

Дата: 21.02.2023 16:43

До Міжнародного дня рідної мови  21 лютого 2023 на базі БК с.Вири проведено мовно-літературний конкурс «Неповторна, єдина-моя солов’їна». Метою проведення Конкурсу – формування у здобувачів базової середньої освіти належного рівня мовленнєвої компетентності, виховання  поваги  до  мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти, створення умов для підвищення мотивації з успішного оволодіння знаннями і навичками української мови та літератури, їх застосування на практиці у різних сферах суспільного життя. Конкурс складався із чотирьох етапів:

І етап – «Знайти букву щастя». Виконати тестові завдання, які мають чотири варіанти відповіді, серед яких лише один правильний.

ІІ етап – «Загадковий синтаксис». Зробити синтаксичний розбір речення. Визначити слова як частина мови.

ІІІ етап – «Діалекти Рівненщини». Установити відповідність між діалектним словом та його літературним відповідником. Із двома діалектами скласти речення.

ІV етап – «Слово до слова – зложиться мова», розпорошені слова зібрати так, щоб утворилася строфа з чотирьох рядків, які римуються. Назвати автора цих крилатих слів.

Загалом у Конкурсі  взяли участь  21 учасник (учні 8-их класів) із 7 закладів загальної середньої освіти Вирівської сільської територіальної громади. Під час проведення Конкурсу усі присутні мали можливість насолодитися художніми номерами, які підготували працівники закладів культури громади. Вчитель української мови та літератури Чудельського ліцею Любов ГАПОНЮК поділилася дописом спогадів, почуттів до боротьби українців у війні із росією. Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.

На підставі конкурсного журі було  визначено переможці:

1місце – здобувачі освіти Чабельської гімназії;

2 місце – здобувачі освіти  Чудельського ліцею;

3 місце – здобувачі освіти Ясногірського ліцею.

Переможці отримали грамоти та подарунки  відділу освіти, культури, молоді та спорту Вирівської сільської ради, усіх учасників Конкурсу привітали керівники  закладів загальної середньої освіти та вручили їм подарунки.

Щиро вітаємо переможців і бажаємо подальших творчих успіхів та натхнення!

Дякуємо учням за активну участь у конкурсі, педагогам за допомогу та підготовку!