День пам’яті героїв Крут

Дата: 29.01.2023 10:18

29 січня українська громадськість відзначає День памяті героїв Крут. Подвиг студентів, які полягли у бою на Чернігівщині 1918 року, став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну. Вони призупинили наступ більшовицьких військ на столицю України, що дало можливість евакуювати Уряд Української Народної Республіки і продовжити переговори, які завершилися підписанням Брестського миру, що означав визнання української незалежності.

З моменту того холодного січня минуло 105 років, а українці знову зіткнулися з підступним загарбництвом: ми сьогодні виборюємо право на свободу в боях з російським оккупантом, відстоюємо незалежність Української держави, її державність та соборність.

Герої Крут є прикладом сміливих борців за Україну, що надихають нас в боротьбі з ворогом. Нехай вічною і світлою буде пам’ять Героїв Круг і слава всім героям, хто боровся і бореться за суверенітет і гідність України та українського народу!

Слава Україні! Героям Слава!

Сергій ОПАЛЬКО, сільський голова