День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2022 14:56

14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які прийняли доленосний виклик – захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС енергоблоку.

Вже 36 років віддаляють нас від тієї дати, коли було завершено будівництво саркофага над четвертим, зруйнованим, енергоблоком Чорнобильської АЕС. Відлуння чорнобильської трагедії болить нам і досі. Через втрачені життя ліквідаторів і мешканців довколишньої території, через шкоду, завдану здоров’ю людей, через дітей, які не народилися, через заражену радіацією природу.

На жаль, сьогодні питання ядерної безпеки знову актуалізувалося. Російські загарбники не лише загрожують нам застосуванням ядерної зброї, а ще й варварськи порушують правила безпечного поводження на Запорізькій атомній електростанції в окупованому ними Енергодарі. А працівники ЗАЕС, як свого часу чорнобильці, ризикують своїм здоров’ям і навіть життям для того, щоб убезпечити роботу електростанції.

Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

Низький уклін, щира вдячність і мирного українського неба!

Сільський голова                            Сергій ОПАЛЬКО