15 вересня - Всесвітній день боротьби з лімфомою

Дата: 15.09.2022 13:42

?Лімфома - це злоякісне пухлинне захворювання лімфатичної системи. Захворювання може виникнути в будь-якому віці та прогресувати з плином часу. Але раннє виявлення лімфоми та доступ до необхідного лікування дозволяють людині одужати.
? Лікування та діагностика захворювання в Україні покриваються Програмою медичних гарантій. НСЗУ оплачує лікування лімфоми в межах пакету “Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями”.
?Всього в Україні 65 медзакладів мають договір на лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворювання у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах. З початку року допомогу отримали майже 19 тисяч пацієнтів. За їх лікування НСЗУ виплатила лікарням понад 1,1 млрд гривень.
? Як розпізнати лімфому?
Первинними симптомами захворювання є: безболісне збільшення лімфовузлів, нічна пітливість, різка втрата ваги, підвищення температури тіла без очевидної на то причини, втомлюваність, кашель.
Якщо у вас чи у вашої дитини виникли такі симптоми, ви маєте в першу чергу звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію. У випадку підозри на лімфому, лікар випише направлення до медзакладу, в якому надають спеціалізовану медичну допомогу з діагностики та лікування онкологічних захворювань.
?З направленням можна звернутися в будь-яку лікарню, яка має договір з НСЗУ. Знайти такі лікарні допоможе оператор контакт-центру за номером 16-77 ?
? Що включено в безоплатну допомогу пацієнту з онкозахворюванням?
? інструментальна та лабораторна діагностика;
? проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару;
? проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах;
? лікарські засоби з Національного переліку;
? медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні;
? психологічна підтримка.
Додатково пацієнт може безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються за кошти державного бюджету за різними державними програмами https://bit.ly/2H2OiE7.