Допомога малим агровиробникам

Дата: 25.08.2022 09:47

16 серпня, Кабінет Міністрів України затвердив, розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства України, порядок використання фінансової допомоги малим агровиробникам.

Проект фінансується за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу. Ним зможуть скористатися агровиробники, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або які утримують від 3 до 100 корів. Безповоротна допомога в розмірі 3100 грн виплачуватиметься за один гектар сільськогосподарських угідь (але не більше 372 тис. грн), а також 5300 грн за вирощену дійну корову (але не більше 530 тис. грн).

Отримувач бюджетних коштів може разово скористатися  одним із визначених напрямів.

Звертаємо увагу на те, що для отримання бюджетних коштів фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції повинні зареєструватися в Державному аграрному реєстрі (dar.gov.ua). Для реєстрації необхідно мати лише ІПН, електронну пошту та електронний ключ. Реєстр значно спрощує процедуру пошуку можливостей підтримки та подачі заявок на відповідну допомогу. Зокрема, податись на будь-яку програму можна в режимі онлайн, а рух заявки можна відстежувати у режимі реального часу. Також ДАР автоматично підтягує з державних ресурсів ключову інформацію про виробників та самостійно повідомляє аграріїв про нові програми та можливості.

Подати заявку можна з 1 вересня 2022 року.