Незаконна фото- та відеозйомка

Дата: 31.03.2022 21:37

Місцевим "папараці" та любителям "хайпонути", кажучи молодіжним сленгом, на сенсаційних фото та відео про розташування чи переміщення військової техніки відтепер загрожує серйозна відповідальність

24 березня Верховна Рада України ухвалила законопроект №7189 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану»

Кримінальний кодекс України доповнено статтею 114-2, відповідно до якої:

Покарання у вигляді позбавлення волі

від до років загрожує за поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боєприпасів територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом Збройних Сил України чи Міністерством оборони України або у офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

За поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом Збройних Сил України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, передбачено позбавлення волі на строк від до років.

Позбавлення волі на строк від до років загрожує за вчинення вищезазначених дій, вчинених за попередньою змовою групою осіб або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки.

#БПД #ПравоваДопомога #Legalaid #СарненськийМЦ