СПАЛЮВАННЯ СУХОСТОЮ ВІДТЕПЕР КАРАТИМЕТЬСЯ, ЯК ДИВЕРСІЯ

Дата: 21.03.2022 14:35

3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, в тому числі й сухої рослинності.

В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану такі дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни.

Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Крім того, такі пожежі завдають великої шкоди екосистемі. Вогонь не обирає кого знищувати, а кого залишити осторонь, тому при підпалі сухостійної трави (листя) гинуть також і вся фауна даного ареалу. Усі ці зайчики, їжачки та пташечки не заслуговують такої участі. Люди! Будьте людьми!

Якщо Ви стали свідком даних злочинних дій повідомляйте поліцію. Також можна телефонувати старостам округів:

сс. Селище, Ясногірка, Чабель - 099 439 20 86

с. Кам'яне-случанське - 097 491 67 08