Pмінено територіальну підсудність судових справ

Дата: 11.03.2022 15:46

Враховуючи неможливість ??????судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, змінено територіальну підсудність судових справ.

Про це говориться у розпорядженні Верховного Суду «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» від 6 березня 2022 р. № 1/0/9-22 (https://bit.ly/3w4fsSD)

Зміни внесено до частини сьомої статті 147 Закону та передбачено можливість забезпечення належного функціонування судової влади у випадку виникнення надзвичайних обставин: у разі неможливості здійснення правосуддя судом з об'єктивних причин під час воєнного або надзвичайного стану, у зв'язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами, може бути змінено територіальну підсудність судових справ, що розглядаються в такому суді, за рішенням Вищої ради правосуддя, що ухвалюється за поданням Голови Верховного Суду, шляхом її передачі до суду, який найбільш територіально наближений до суду, який не може здійснювати правосуддя, або іншого визначеного суду, а у разі неможливості здійснення Вищою радою правосуддя своїх повноважень - за розпорядженням Голови Верховного Суду.

Наводимо перелік судів, територіальна підсудність справ яких змінюється.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid