29 січня – День пам’яті Героїв Крут

Дата: 29.01.2022 19:22

Сьогодні  минає 104 роки із дня подвигу Героїв Крут — гімназистів і бійців вільного козацтва, які загинули, зупиняючи радянську армію.
На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».
Цього дня, 29 січня 1918 року — на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне відбувся бій, відомий як Бій під Крутами. Бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом налічував близько чотирьох-п’яти сотень вояків. У бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу.
Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
Згадаймо мужність молодих людей, які мріяли і боролися за сильну Українську державу. Символічно, що саме у ці важкі для України часи, ми віддаємо данину шани героям Крут, усім, хто відстоює інтереси українців: інтереси державності, соборності та свободи.

З повагою,
сільський голова          Сергій ОПАЛЬКО