#Одноразове добровільне декларування Декларація підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку

Дата: 27.09.2021 12:28

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання відповідної Декларації.

Відповідно до п. 6 підрозділу 9 4  розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, має право добровільно подати до контролюючого органу Декларація в порядку та за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02 серпня 2021 року № 439.

В такій Декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.

Податкова перевірка контролюючим органом не проводиться щодо джерела отримання декларантом доходів, за рахунок яких було одержано  (набуто)  задекларовані таким декларантом активи (п. 13 підрозділу 9 4  розділу ХХ ПКУ).

Водночас, Декларація підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку, яку контролюючий орган проводить протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної Декларації (п. 15 підрозділу 9 4  розділу ХХ ПКУ).

Метою проведення камеральної перевірки Декларації є виявлення арифметичних та логічних помилок.

Подати Декларацію можна протягом року –з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX