СТАРТУВАВ ПРОДАЖ ЗЕМЛІ!
З 1 липня 2021 року ввійшов в дію законопроєкт 2178-10, який запроваджує ринок земель. Відтепер громадяни України можуть легально купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення.
Закон скасовує дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, який діяв, з перервами, з 1917 року.
Важливо знати, що з набранням чинності нового Закону:
- покупець буде перевірятися на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах. Порядок такої перевірки має затвердити Кабінет Міністрів України.
- купівля буде можлива тільки в безготівковій формі. Для цього покупцеві потрібно відкрити рахунок у банку.
- повинні бути документально підтверджені джерела походження коштів для купівлі землі.
Також хотілося щоб Ви розуміли, що землями с/г призначення визнаються землі, надані для:
- виробництва сільськогосподарської продукції;
- здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності;
- розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.
До земель сільськогосподарського призначення належать:
- сільськогосподарські угіддя: рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища, перелоги.
- несільськогосподарські угіддя: господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо.
Набувати право власності на земельні ділянки с/г призначення можуть:
- Громадяни України, Юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади, територіальні громади, держава.
- Дуже важливо знати, що загальна площа земельних ділянок сільськогосподарськогопризначення у власності громадянина України не може перевищуватидесяти тисяч гектарів.
Особливо звертаємо Вашу увагу:
Ніхто не може змусити власника продати землю.
Додатково зазначаємо, що сільгоспземля займає понад 70% території країни. За прогнозами Мінагрополітики, середня вартість гектара землі одразу після відкриття ринку становитиме близько 50 тис грн. Мінекономіки очікує, що далі земля щороку дорожчатиме на 10-15%.
Матеріали взято із сайту https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php