Положення про особливості справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності

Дата: 11.06.2021 18:52

Додаток 4

до рішення Вирівської сільської ради «Про встановлення місцевих податків  і зборів» від  __.__.2021 року № проєкт

про особливості справляння єдиного податку

1Загальні положення.

1.1. Загальні положення про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності визначені статтею 291 Податкового кодексу України.

2. Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої груп.

2.1. Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої групп визначено статтею 292 Податкового кодексу України.

3. Об'єкт та база оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи.

3.1. Об'єкт та базу оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи визначено статтею 292¹ Податкового кодексу України.

4. Ставки єдиного податку.

4.1. Ставки єдиного податку визначено статтею 293 Податкового кодексу України.

4.2. Фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

2) для другої групи платників єдиного податку -  20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

5. Податковий (звітний) період.

5.1. Податковий (звітний) період визначено статтею 294 Податкового кодексу України.

6. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку.

6.1. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначено статтею 295 Податкового кодексу України.

7. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку.

7.1. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку визначено статтею 296 Податкового кодексу України.

8. Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку.

8.1. Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку визначено статтею 297 Податкового кодексу України.

9. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування.

9.1. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування визначено статтею 298 Податкового кодексу України.

10. Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку.

10.1. Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку  визначено статтею 299 Податкового кодексу України.

11. Відповідальність платника єдиного податку.

11.1. Відповідальність платника єдиного податку визначено статтею 300 Податкового кодексу України.

Секретар ради Світлана Величко