ПОЛОЖЕННЯ про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Вирівської сільської територіальної громади

Дата: 11.06.2021 18:48

Додаток 1

до рішення Вирівської сільської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів» від __.06.2021 року № проект

про встановлення податку на нерухоме майно,

Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами, постанови Кабінету Міністрів від 24.05.2017 №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» та є обов’язковим до виконання юридичними і фізичними особами на території Вирівської сільської територіальної громади.

1. Платників податку на  нерухоме  майно, відмінне  від земельної ділянки(далі – податок)  визначено пунктом 266.1 статті 266 Податкового кодексу України - це фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розташованої на території Вирівської сільської територіальної громади.

2. Об’єкти оподаткування визначено підпунктом 266.2.1 статті 266 Податкового кодексу України. В підпункті 266.2.2 статті 266 Податкового кодексу України визначено, що не відноситься до об'єктів оподаткування.

3. Базу оподаткування визначено пунктом 266.3 статті 266 Податкового кодексу України.

4. Пільги зі  сплати податку та особливості їх застосування визначено пунктом  266.4  статті 266 Податкового кодексу України. Перелік пільг викладено у додатку 2 «Пільги зі  сплати податку на  нерухоме  майно, відмінне  від земельної ділянки» до  цього Положення.

Пільги для фізичних осіб не застосовуються до:

- об’єктів оподаткування, якщо  їх площа перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 266.4.1 цього пункту;

- об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

5. Ставки податку визначено  відповідно до пункту 266.5 статті 266 Податкового кодексу  України та викладено  у додатку 1 «Ставки на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» до  цього Положення.

6. Базовий податковий період  визначено пунктом 266.6 статті 266 Податкового кодексу України.

7. Порядок обчислення суми податку визначено пунктами 266.7, 266.8 статті  266 Податкового  кодексу України.

8. Порядок та строки сплати податку визначено пунктами 266.9, 266.10 статті  266 Податкового  кодексу України.

Секретар ради Світлана Величко