Регіональна платформа керівників територіальних громад

Дата: 30.03.2021 16:19

27 березня 2021 року в Рівненському РВ АМУ відбулася регіональна платформа керівників територіальних громад області на тему «Актуальні питання становлення ОМС в умовах нового адміністративно-територіального устрою». Учасниками були: народні депутати України: Олександр Аліксійчук, Віталій Безгін, В’ячеслав Рубльов, Соломія Бобровська, Виконавчий  директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль, голови громад Рівненської області.

Під час заходу були розглянуті актуальні питання місцевого економічного розвитку і реформ , пошуку та інтеграції нових форм менеджменту місцевого самоврядування. Було висвітлено такі проблемні питання:

• розвиток ефективного місцевого самоврядування;
  • практичні аспекти формування спроможних територіальних громад;
  • наповнюваність бюджетів рад та розвиток інфраструктури населених пунктів.

Учасниками заходу були проведені дискусії, висловлені свої пропозиції та бачення щодо подальшого розвитку громад в Україні.

За підсумками заходу громади звернулися до центральної влади з проханням якнайшвидше ухвалити законопроєкт щодо земельної децентралізації №2194 та надати органам  місцевого самоврядування повноваження з адміністрування місцевих податків.