Всесвітній день письменника
3 березня - Всесвітній день письменника.
Свято ухвалили рішенням 48-го конгресу International PEN Club. Він тривав з 12 по 18 січня 1986-го. Цю дату закріпили у календарі. З тих пір щороку День письменника святкують майже у всіх країнах світу.
Утім, це не тільки професійне свято митців пера. У цей день закликають не забувати про те, що письменницька праця має нести правду і захищати свободу слова.
Професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги. Саме тому і був створений Всесвітній день письменника. Його відзначають не лише романісти, прозаїки, поети, памфлетисти, публіцисти, фантасти, фейлетоністи, новелісти та інші майстри слова. Його по праву вважають своїм журналісти, історики та блогери.
Письменник творить не своєю сивиною, а розумом (Мігель де Сервантес).
У письменника тільки і є один учитель: самі читачі (Микола Гоголь)
Письменник - те дерево, яке відштовхується від ґрунту (Йосип Бродський).
Я став літератором тому, що автор рідко зустрічається зі своїми клієнтами і не повинен пристойно одягатися (Бернард Шоу).
Письменник може зробити тільки одне: чесно спостерігати правду життя і талановито зображати її; усе інше - безсилі потуги старих ханж (Гі де Мопассан).
Головна гідність письменника - знання того, про що писати не потрібно (Густав Флобер).
Критики здатні змусити світ звернути увагу на дуже посереднього письменника. Світ може сходити з розуму за недостойним письменником. Але в обох випадках це не може тривати довго (Сомерсет Моем).
Письменник - це людина, якій писати важче, ніж іншим людям (Томас Манн)
https://www.facebook.com/groups/459038441892784/permalink/464690084660953/