Алгоритм дій під час травмування через неприбраний сніг
До Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Сергій, який отримав травму через неприбраний сніг. Витрати на його лікування були невеликі, але він принципово хотів довести свою правоту та захистити свої права.
Про те, що робити у такій ситуації розповідає начальник відділу правопросвітництва та надання БПД Ірина Дубровська.
У даному випадку алгоритм дій має бути такий. Спочатку потрібно зафіксувати факти таким чином: сфотографувати місце події, пошукати свідків (або камери відеоспостереження поруч), обов'язково, з прив'язкою до місцевості (таблички, вивіски тощо). У свідків потрібно взяти їх контактні дані, принаймні номери телефонів. Якщо поблизу розташована банківська установа, магазин - бажано взяти запис із камер внутрішнього спостереження.
Наступним кроком є документальне підтвердження ситуації, що трапилася. Зокрема, потрібно викликати швидку допомогу. При цьому вимагайте, щоб було зафіксовано причину (падіння на слизькій ділянці), місце та час травмування, можна навіть записати дані бригади медиків. Далі зверніться до травмпункту для діагностики ступеня травми, детально опишіть, де і за яких обставин отримана травма, візьміть довідку та відкрийте листок непрацездатності (за наявності підстав). Обов'язково зберігайте документи, що підтверджують факт лікування та його вартість (рецепти, виписки із історії хвороби, чеки аптек, рахунки, квитанції тощо).
Назбиравши достатню кількість доказів, можна звертатися за відшкодуванням збитків. Для початку потрібно з'ясувати хто відповідальний за утримання тротуару чи дороги, де сталося травмування (ЖЕК, ОСББ, комунальна служба, господарство, приватне підприємство тощо), надіславши інформаційний запит до місцевої влади. Далі рекомендую звернутися з претензією до установи, на обслуговуванні якої перебуває ділянка, на якій травмувалися, зазначивши суму понесених витрат (кошти на лікування, за пошкоджене майно, наприклад, розбитий телефон).
І нарешті, подайте позов до суду про відшкодування шкоди, завданої ушкодженням здоров'я. Такий позов подається за місцем знаходження або проживання позивача або за місцем заподіяння шкоди. Варто наголосити про те, що судовий збір у даному випадку не сплачується.
І на завершення хочу нагадати, якщо у Вас є потреба в отриманні правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, або Вам необхідна допомога у складенні заяв та інших документів правового характеру, звертайтесь до Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
А діти (незалежно від статусу та категорії), малозабезпечені громадяни, особи з інвалідністю, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасники АТО, внутрішньо переміщені особи та інші соціально-вразливі категорії громадян – мають право отримати в нашому центрі ще безоплатну вторинну правову допомогу (представництво інтересів в судах та складення документів процесуального характеру).
Чекаємо на Вас за адресою: м.Сарни, вул. Суворова,8 (приміщення Пенсійного Фонду). Будемо раді Вас бачити з понеділка по п’ятницю, з 9 до 18 години, без перерви на обід.
Отримати консультацію також можна по телефону: за номерами 067 856 74 35, 2-22-22, 2-22-20, або в операторів цілодобової гарячої лінії 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).
Бережіть себе і своїх рідних та будьте здорові!