Сарненське відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області інформує

Дата: 11.02.2020 10:25

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105, керівництво та управління загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, фінансування виплат за видами  соціального страхування здійснює Фонд соціального страхування України (далі – Фонд).

В області відповідні повноваження забезпечує управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області, яке має 9 відокремлених підрозділів (відділень): Рівненське, Варашське, Гощанське, Дубенське, Дубровицьке, Здолбунівське, Костопільське, Млинівське, Сарненське (адреса, телефони та інша інформація про управління та відділення розміщена на офіційному веб-порталі управління за адресою: www.fse.gov.ua).

Управління виконавчої дирекції Фонду у Рівненській області та його відокремлені підрозділи забезпечують надання послуг застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та у разі настання нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Зокрема, у разі тимчасової втрати працездатності забезпечуються виплати:

• допомоги по тимчасовій непрацездатності;
  • по вагітності та пологах;
  • на поховання.

Також здійснюється оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно – курортних закладів після перенесених захворювань і травм (у разі перебування застрахованої особи на стаціонарному  лікуванні та наявності відповідних показів за профілями: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушені перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація).

У разі настання нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності здійснюються виплати на:

• допомогу по тимчасовій  непрацездатності до відновлення або встановлення інвалідності;
  • допомогу потерпілому в разі стійкої втрати працездатності (одноразово);
  • в разі часткової чи повної втрати працездатності (щомісяця);
  • при переведені на легшу роботу;
  • в разі смерті потерпілого (одноразово);
  • в разі втрати годувальника (щомісяця);
  • поховання потерпілого;
  • лікування та медичну реабілітацію;
  • санаторно-курортне лікування;
  • технічні засоби реабілітації;
  • зубопротезування;
  • очне протезування;
  • слухові апарати;
  • лікарські засоби та вироби медичного призначення;
  • додаткове харчування;
  • спеціальний медичний догляд;
  • побутове обслуговування;
  • придбання спеціальних засобів пересування (коляски);
  • придбання інвалідами автомобілів.

Фінансування зазначених допомог та виплат відбувається за рахунок коштів та в  межах бюджету Фонду, затвердженого в установленому порядку.

Окрім надання послуг, на робочі органи Фонду соціального страхування України,  якими є управління в областях, та їх відокремлені підрозділи (відділення) покладено контроль за правильним використанням коштів Фонду та достовірністю подання роботодавцями  звітних даних.

За інформацією щодо вищенаведених питань звертатись за  електронною адресою: sarn.rv@fssu.gov.ua  та до відділення за адресою:

• м. Сарни, вул. Демократична, 46, тел. 2-14-75 ; 3-20-08.
  • смт.Рокитне, вул. Р.Дубовця, 1 А, тел. 2-29-89.